CHROME DRAGONS Brno 1990

Vznik Clubu..
CHROME DRAGONS BRNO 1990

Jak to začalo? V roce 1990 nechal Kožak v jedné z prvních moto prodejen v Brně zprávu, kdo má motocykl, nejlépe čoper, ať se mu ozve, že se bude jezdit na společné vyjížďky. Spencer se přihlásil jako první a za ním hned Krtek.
Tak vznikla velká trojka! Vzápětí se k ní přidali další. Linda, Sany, pak Čang, Pisec, Sysel, Řezník, dvojčata (která jsou teď v Austrálii nebo v USA), Ovečka, Becher, Kojak, Koník, Moris, Synek, Lubajs, Pinokio, Peďák, Krkoun, Šrůtek, Etien, Vágner, Pepa, Drozd, Alda, Karasa a hodně mladých, kteří se časem ztratili.
V tomto složení jsme jezdili na vyjížďky. Činnost řídili Krtek a Kožak, Spencer občas zastupoval. V té době jsme často jezdili do Veverské Bítýšky, kde také byla dost silná základna motorkářů, které řídit Kiloš. Za jeho činnosti klub fungoval super. Ale bohužel, došlo k nějakým rozepřím, tak jak už to bývá, klub se rozpadl a zůstal jen název. Škoda. Bylo tam hodně dobrých kluků. My jsme taky přežili různé názorové proudy, ale Krtek to naštěstí vždy uřídil a tak fungujeme dodnes.
Ale vraťme se na začátek. Stanovili jsme si pravidla na návrh Krtka, Kožaka a Spencera a odsouhlasili si je . Tato pravidla zní:
1. Jsme úplně volný klub. Přijít může každý, koho baví motorky (čopery).
2. Nic není povinné, chceš jet na jiný sraz? Klidně.
3. Příspěvky byly 1000,- Kč na rok na pokrytí akcí.
4. Vyjížďky řídil prezident a viceprezident - dle přání členů.
5. Člen klubu je povinen pomoci v tísni na motorce dalším členům klubu dle svých možností.
6. Znak se dává budoucím členům po odsouhlasení většiny. Prezident má právo veta.

Tak tahle pravidla nám do začátku stačila, později jsme je museli trochu zpřísnit. Viz nové stanovy klubu.
V zimním období se scházíme v nějaké hospodě každou středu pokecat o motorkách a léčit absťák. Scházeli jsme se na Baničové u Kožaka, pak ve Visky baru u Švejka, Country club, Moto Pub Bavorská a London Pub.
Na motorkách jsme se sjížděli ze začátku u Kožaka, kde jsme opékali selata, slavili narozeniny atd., pak na parkovišti v Bystrci za policajtama, později u hotelu Morávka.
Teď se na výjezdy scházíme na benzínce u IKEI.. -
Původní název klubu byl jen Draci. Časem vznikl podle motorek Chromoví draci Brno. Draků bylo ale v Brně moc. Plasťáci, fotbalisti, basketbalisti atd. Vzápětí vznikl návrh nášivky za asistence Krtka, Kožaka, Spencera, Lindy a Saního. Schválil se znak, který používáme dodnes.
Po pěti až šesti letech používání se najednou dostavili jiní motorkáři a tvrdili nám, že na umístění znaků mají právo jen oni. Marná snaha jim vysvětlit, že náš klub vznikl v roce 1990, a že se nebudeme řídit podle pravidel klubů, které vznikly v letech 1992 až 95.
Bohužel se v roce 2000 stala tragická nehoda. Prezident klubu Krtek měl smrtelnou nehodu. Náš klub vznikl jako jeden z prvních po revolučním roce 1989 a Krtek byl jeho prvním prezidentem.
Staré kluby jako HARLEY, JAWA, BMW atd., mají svou letitou tradici, kterou ctíme.
My jsme volný klub, který má na prvním místě motorky, motorky a zase motorky a o tom to celé je. Naši členové jezdí do Chorvatska, Itálie, Španělska, Portugalska(FARO), Bulharska, Rumunska, Francie, Německa, Polska, Slovenska a Maďarska. Prostě jsme projeli Evropu a někteří členové i kousek Afriky v Maroku. Hodně jezdíme hlavně po naší republice.
Je pravda, že moc nevyhledáváme srazy jiných klubů už od roku 1996, protože je to již zčásti stejné a hlavně se to zvrhlo na komerci a zisk. Proto raději volíme vlastní uzavřené srazy, jen pro pár pozvaných. Prostě každou chvilku trávíme na motorkách.
To je v kostce náš klub.


Spencer

 
Počet názorů: 0 Přidat názor
Reakce čtenářů